Wypoczynek w Sejnach

Z mazurskiej miejscowości- Morąg (http://zamek-rabsztyn.pl/mazury-zapraszaja-do-moraga), postanowiliśmy wybrać się do sąsiedniego Podlasia.
Miejscowość Sejny leży w północno-wschodniej części województwa podlaskiego. Bogactwo kulturowe, jak również atrakcyjne położenie przyciąga poszczególne osoby, które nie tylko chcą wypocząć, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o innych kulturach czy o historii.

Miasto Sejny jest położone niedaleko granicy z Litwą, istnieje tam nawet szkoła litewska. Na każdym kroku tego urokliwego miejsca widać wyraźne wpływy mniejszości narodowych i różnych grup etnicznych. Poza Polakami mieszka tam także sporo Litwinów, Białorusinów czy Ukraińców. Sejny obfitują w wiele zbytków, a jednym z najważniejszych jest bazylika mniejsza pod wezwaniem Nawiedzenia NMP. Z miejscem tym wiąże się także ważne wydarzenie muzyczne, które odbywa się cyklicznie od ponad 15 lat i ma wielu fanów nie tylko w naszym kraju. Międzynarodowy Festiwal Organowy Młodych (http://sejny.net/wydarzenie/153/xxiii-festiwal-organowy-mlodych) to ważne wydarzenie tego rejonu. Tak jak już zostało wspomniane w Sejnach przenika się wiele kultur i tradycji, nic więc dziwnego, że kolejnym wartym podziwiania zabytkiem jest Biała Synagoga.

Poza zwiedzaniem zabytków miasto to oferuje o wiele więcej. Co roku przyjeżdża tu sporo turystów, którzy chcą odpocząć od gwaru miasta. W związku z tym baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl/) i zaplecze gastronomiczne są tu na naprawdę dobrym poziomie. Jest to wspaniałe miejsce na spędzenie weekendu czy też na dłuższy urlop. W wolnym czasie można spacerować bez końca podziwiając uroki Podlasia. Oprócz lasów i wielu wzniesień jest tu także sporo jezior. Najbliżej znajduje się Jezioro Sejny, ale można także wybrać się kawałek dalej i wypocząć nad jednym z 36 jezior znajdujących się na terenie gminy. Największe z nich to Gaładuś, jak również Hołny oraz Berżnik czy Dmitrowo. Z pewnością czy to nad wodą, czy podczas spaceru po lesie odprężymy się i zrelaksujemy. Takie miasteczka jak Sejny sprzyjają dobremu wypoczynkowi i oferują ciszę i spokój. Warto także wybrać się do naszego litwińskiego sąsiada i dowiedzieć się nieco więcej o ich kulturze. Z miejscowości Sejny do przejścia granicznego nie jest daleko, a szkoda byłoby nie wykorzystać takiej okazji.

One thought on “Wypoczynek w Sejnach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>