Wypoczynek w dolnośląskiej Krzyżowej

O miejscowości, takiej jak Krzyżowa słyszało zapewne niewielu. Nie jest to popularne miejsce na wypoczynek, a powinno takim być. Jest niewielką miejscowością, wsią, a zarazem pięknym miejscem w naszym kraju, które jak najbardziej warto odwiedzić, a to za sprawą świetnie zachowanej przyrody i zieleni, jaka dookoła się znajduje.

Zatrzymując się w tej miejscowości, możemy skorzystać ze świetnego szlaku turystycznego, jakim jest niewątpliwie szlak żółty. Prowadzi on między innymi przez Wierch Jabłonki, a także Przyborowiec. Wędrówka na pewno będzie niezapomniana. Widoki są piękne.

Krzyżowa nie ma zbyt wielu atrakcji. Praktycznie najciekawszą jest tutejsza przyroda, a raczej jej piękno. Miejscowość ta oferuje głównie wypoczynek na świeżym powietrzu, dlatego szczególnie zadowoleni z przyjazdu będą ci turyści, którzy preferują aktywny tryb życia. Jeśli należymy do tej grupy, to warto zabrać ze sobą rower, ponieważ jest tu całkiem sporo ciekawych ścieżek, którymi możemy pojeździć. Tutejsze lasy zachęcają do tego, aby zwiedzić je na dwóch kółkach. Oczywiście jeśli wolimy spacery i wędrówki piesze, to również nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób spędzić w Krzyżowej swój wolny czas.
W Krzyżowej znajduje się zamek, to w zasadzie jedyny zabytek w tej miejscowości, który można odwiedzić (wikipedia.org).

Jeśli chodzi o inne aspekty wypoczynku w tej miejscowości, to nie spotkamy tu zbyt wielu sklepów, restauracji czy ofert wypoczynkowych. Ogólnie oferta dla turystów jest tu uboga, co naprawdę może zasmucić, ponieważ gdyby lepiej tę niewielką miejscowość rozreklamować, to byłoby tu naprawdę o wiele więcej turystów. Krzyżowa zachęca swoją przyrodą do przyjechania tutaj i zasługuje na lepszą reklamę. Niestety nie potrafi się przebić przez setki innych mniejszych bądź większych miejscowości turystycznych.
Jeśli ktoś zdecyduje się tutaj spędzić wolny czas, zawsze może wybrać się do niedaleko położonego Świeradowa (zamek-rabsztyn.pl). To miejscowość uzdrowiskowa, w której także możemy cieszyć się piękną przyrodą.

W Krzyżowej nie ma zbyt wielu ofert noclegowych (meteor-turystyka.pl). Baza jest bardzo skromna i słabo rozwinięta, praktycznie same prywatne oferty wynajmu pokoju. Ewentualnie można poszukać gospodarstw agroturystycznych mieszczących się w okolicy, jednak zapewne będzie ich niewiele. Po prostu miejscowość ta nie zyskała jeszcze na popularności, choć z czasem zapewne się to zmieni. Wszystko za sprawą pikników militarnych, które są tutaj organizowane. Z roku na rok zainteresowanie nimi rośnie. Przyczyniają się więc one do tego, aby więcej osób poznało tę maleńką, lecz naprawdę przepiękną miejscowość.

2 thoughts on “Wypoczynek w dolnośląskiej Krzyżowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>