Ustronie Morskie – zawsze warte odwiedzin

Choć lato już za nami, w dalszym ciągu można gdzieś wyskoczyć na weekend, aby nieco naładować wyczerpane codzienną bieganiną baterie. Jednym z najciekawszych miejsc na wypoczynek również jesienią jest bez wątpienia wybrzeże Morza Bałtyckiego. Znajduje się tutaj mnóstwo miejscowości letniskowo-wypoczynkowych, które latem zachwycają mnogością atrakcji i pięknem plaż. Niestety większość z nich praktycznie zamiera po zakończeniu sezonu letniego i nie ma tam czego szukać, kiedy w kalendarz zapuka jesień. Na szczęście nie wszędzie tak jest. Ustronie Morskie to jedna z tych miejscowości, które można odwiedzać w zasadzie przez cały ok. Świetnie rozwinięta baza noclegowa [Ustronie Morskie:meteor], bogate zaplecze gastronomiczne i unikalny mikroklimat sprawia, że niemal zawsze jest tutaj mnóstwo turystów, którzy poza sezonem chcą nieco wypocząć i podreperować nadwątlone zdrowie.

Nic zatem dziwnego, że w Ustroniu znajduje się tak dużo gabinetów odnowy biologicznej i ośrodków rehabilitacyjnych. Liczne łaźnie parowe, jaskinie solankowe, sauny mokre i suche, a także powietrze przesycone jodem – czego można chcieć więcej. Dość często odwiedzanym obiektem w okolicach Ustronia Morskiego jest latarnia w Gąskach. Wybudowana w 1878 r. liczy sobie 50, 2 m, a zatem jest druga pod względem wysokości na polskim wybrzeżu. Z góry latarni roztacza się zniewalający wręcz widok na morze i okolicę. Miłośnicy lotnictwa z pewnością powinni się wybrać na lotnisko w Bagiczu, gdzie swoją siedzibę posiada Aeroklub Bałtycki. Przy dobrej pogodzie organizowane są tutaj loty widokowe motolotnią, które mogą być również wielką gratką dla miłośników fotografii. Tego dnia niebo nad Bagiczem staje się bajecznie kolorowe od dryfujących w powietrzu paralotni. Widok jest tak niezwykły, że warto przyjechać na to wydarzenie choć raz w życiu. Ustronie Morskie ma w swojej ofercie noclegi niemal na każdą kieszeń. Znajdują się tutaj liczne ośrodki wczasowe i rehabilitacyjne, luksusowe hotele SPA, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, a także świetnie utrzymane kempingi i pola namiotowe. Bez wątpienia każdy znajdzie miejsce, które najbardziej pasuje do jego preferencji i zakładanego budżetu. Jedno jest pewne, Ustronie Morskie warto odwiedzić zarówno latem, jak i jesienią. O każdej porze roku, na turystę czeka tutaj mnóstwo interesujących atrakcji. Szkoda byłoby je przegapić siedząc w domu przed telewizorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>