Sromowce Wyżne – miejsce dobre na urlop

Sromowce Wyżne są miejscowością położoną w województwie małopolskim na południu naszego kraju. Miejsce to jest znane ze swojego zalewu, czyli Zbiornika Czorsztyńskiego, wywołanego przez zaporę wodną na Dunajcu (więcej na stronie www) i tamtejszą elektrownię wodną. Miejsce to jest bardzo silnie nastawione na turystykę, dzięki temu powstają tutaj coraz nowe agroturystyki, a rynek turystyczny kwitnie zarówno w okresach letnich jak i zimowych, co daje utrzymanie ludziom tutaj mieszkającym. Wieś ta liczy sobie niecałe 1300 mieszkańców. Obecnie ogromna ilość turystów każdego roku odwiedza pensjonaty i agroturystyki, aby odpocząć od miejskiego zgiełku i zaznać chwili spokoju.

Jedną z atrakcji tej miejscowości jaką możemy wymienić jest oczywiście Zamczysko, czyli góra, na której miał niegdyś stać zamek obronny, jednak po samej budowli pozostała tylko nazwa góry. Poza ukształtowaniem terenu występują tu również liczne zabytki, ale i zapora na Dunajcu, która jest jednocześnie elektrownią. Elektrownia na Dunajcu jest przedmiotem licznych wycieczek, które opowiadają historię jej powstania. Baza noclegowa (wpisz w wyszukiwarkę: „noclegi Sromowce Wyżne”) tej miejscowości jest bardzo duża, jednak ogranicza się ona głównie do agroturystyk oraz domków na wynajem. Ceny wynajmu pokoju są tutaj zaskakująco niskie, ponieważ już od 18 złotych za dobę możemy nocować w jednym z tych przybytków. Tak niskie koszty noclegu wynikają tutaj z bardzo dużej konkurencji, dzięki czemu ceny nie są w stanie podskoczyć do góry. Jako że ruch tutaj jest praktycznie cały rok, a w zimę dodatkowo napływają fani sportów zimowych i tutejszego stoku narciarskiego, to jak nie będzie podwyżek tych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>