Mazury zapraszają do Morąga

W Morągu można robić wiele ciekawych rzeczy, jednak najlepsze jest zwiedzanie interesujących zabytków. Na spacer po Morągu można wybrać się całą rodziną. Jednak przed samą podróżą należy wybrać odpowiedni nocleg dla siebie i dla swojej rodziny. W zależności od wymagań, może to być camping, kwatera prywatna, pensjonat, hotel oraz SPA. Jednak większość osób stawia na średniej jakości hotel, ponieważ sporo czasu spędza się na wycieczkach lub nad jeziorem, więc standard noclegu nie jest tak istotny. Jednak mimo wszystko warto zapoznać się z bazą noclegową lub wybrać odpowiedni nocleg w Morągu. Później wystarczy tylko spakować plecak i wyruszyć na cudowną wyprawę.

Co tak naprawdę warto zwiedzić w tym pięknym mieście i na co zwrócić największą uwagę? Zabytków jest naprawdę wiele, więc turystów czeka dłuższa podróż. Warto zapakować prowiant oraz wodę na kilkugodzinną wędrówkę. Przede wszystkim warto odwiedzić dom rodzinny Herdera i pomnik upamiętniający jego osobę. Herder był znanym niemieckim pisarzem oraz filozofem, przede wszystkim zajmował się on historią. Urodził się w Morągu – tutaj właśnie tworzył i pisał.

Idąc dalej śladami historii, warto zobaczyć zamek krzyżacki, który był typową gotycką budowlą. Kształt miał kwadratu, a wokoło zamku płynęły fosy. Zamek ten miał pełnić funkcje obronne. Niestety na przełomie lat zamek został rozebrany, jednak obecnie jest on odnawiany i zapewne niebawem będzie można podziwiać go na nowo.

Spacerując po pobliskich terenach, trzeba zajrzeć nad rozlewisko. Co prawda teren jest typowo bagienny, jednak turystów najbardziej powinny zaciekawić ciekawe gatunki ptaków. Jest tutaj mianowicie aż 150 gatunków różnych ptaków, niektóre również bardzo rzadkie, więc jak najbardziej można zachwycać się walorami przyrodniczymi. Warto też zaznaczyć, że samo rozlewisko ma bardzo dużą powierzchnię, a gatunki ptaków, które można tam obserwować są pod ochroną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>