Kościół Szymona i Judy Tadeusza w Niedzicy

Jeśli jakaś miejscowość ma być atrakcyjna dla turystów, to zdecydowanie baza wypoczynkowa powinna w niej być bardzo bogata. Jest w Polsce całe mnóstwo miejscowości, gdzie w sezonie jest o wiele więcej osób przyjezdnych niż mieszkańców. Do takich zdecydowanie możemy zaliczyć Zakopane, Kraków, ale również mniejsze wioski, takie jak Niedzica, która niczym nie ustępuje tym wymienionym wcześniej, ponieważ i tutaj znajduje się całe mnóstwo ciekawych miejsc oraz zabytków, które bez wątpienia warto zwiedzić.

W Niedzicy takim miejscem na pewno jest kościół pod wezwaniem Szymona i Judy Tadeusza. Jest to niewielka świątynia, która powstała na przełomie XVII i XVIII wieku. Zabytkowy obiekt pokryty jest gontem. W jego wnętrzu znajduje się prezbiterium oraz jedna nawa. Wnętrze łączy w sobie rokoko i barok. Znajdują się tutaj zabytkowy ołtarz, ambona. Niezmieniana była także chrzcielnica. W głębi prezbiterium zobaczyć możemy XVIII-wieczną figurkę Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Można powiedzieć, że kościółek ten stanowi swego rodzaju muzeum ze względu na znajdujące się w nim artefakty przeszłości, takie jak dawne narzędzia czy elementy kultury góralskiej. Otacza go nie tylko żywopłot, ale również mur. Na teren świątyni wejdziemy przez oryginalne bramy pochodzące z czasów, w którym powstała budowla. Kościół od czasów swojego powstania nie uległ zniszczeniu, poddawany był jednak kilku pracom renowacyjnym. Naprzeciwko zabytkowego drewnianego obiektu znajduje się jego murowany odpowiednik.
Na mapie naszego kraju jest wiele miejscowości, w których znajdziecie obiekty sakralne. Przypominamy Wam nasz tekst dotyczący Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie [szczegóły: Kościół w Stegnie].

Niedzica jest miejscowością, która zdecydowanie wzbogaca Małopolskę kulturowo, co sprawia, że jest  chętnie odwiedzana przez turystów. Bardzo pomaga tutaj baza noclegowa [szczegóły: Niedzica tanie noclegi], w której każdy przybyły gość znajdzie miejsce dla siebie. Warto rzucić okiem na ofertę willi „Jaroszówka”, znajdującej się nieopodal Jeziora Czorsztyńskiego [szczegóły: Jezioro w Czorsztynie]. 

Niedzica jest jednym z miejsc, które wymieniane są w wielu przewodnikach turystycznych na temat polskich gór. Wizyta tutaj może być świetnym urozmaiceniem od całodziennych górskich wędrówek. Korzystanie z atrakcji Niedzicy jest świetnym relaksem, a także możliwością poznania nowych ciekawych miejsc oraz zabytków.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>