Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie

Wielu turystów wybierając się na wakacje decyduje się na noclegi w Stegnie, gdzie przyjemnie można spędzić wolne chwile samotnie, z rodziną lub znajomymi. Stegna jest bardzo urokliwym miejscem, do którego chce się powracać każdego roku, więc na pewno warto wybrać się tam przynajmniej raz, aby sprawdzić na własnej skórze, że jest to prawda. Jednym z ciekawszych miejsc w Stegnie, które cieszy się powszechnym uznaniem jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to bardzo zabytkowy kościół, który jest ogromną wartością religijną tego miejsca i wzbudza zachwyt turystów z różnych zakątków świata. Kościół ten ma już ponad 320 lat i jest świątynią rzymskokatolicką, która jest naprawdę bardzo zadbana, za co odpowiada współcześnie wiele osób.

Największe uznanie wzbudza tutaj bardzo estetyczny dzwon, który jest atrakcją dla każdego turysty. Liczy on sobie blisko 400 lat. Znajduje się na wieży kościoła i jest doskonale widoczny dla zwiedzających, dlatego warto rzucić na niego okiem. Ciekawą historią jest to, że w kościele miał miejsce pożar, ale dzwon bez problemów ocalał i cieszy uszy turystów oraz okolicznych mieszkańców po dziś dzień wybijając melodię w samo południe. Jest to cecha charakterystyczna Stegny, dlatego będąc tam na wakacjach nie sposób nie odwiedzić tego właśnie miejsca. Na dzwonie wyryta jest inskrypcja napisana w języku łacińskim, dzięki czemu prezentuje się on jeszcze bardziej okazale. Nie da się ukryć, że jest to jedno z najciekawszych miejsc w regionie pod kątem turystycznym, z tego też względu zwłaszcza osoby bardzo religijne chętnie wybierają dla siebie oraz znajomych Stegnę. Kościół znajduje się w bardzo ciekawej okolicy, otacza go zieleń, dlatego przyjemnie można tutaj spędzić czas. Jak widać wyraźnie wybranie Stegny na odpoczynek jest naprawdę bardzo dobrym wyborem. Jest to najlepsza baza noclegowa (Stegna www ➣meteor-turystyka.pl) w regionie, dlatego tak wiele osób decyduje się spędzić tutaj swoje wolne chwile w gronie rodzinnym. Ciekawa okolica oraz wiele atrakcji turystycznych to cecha rozpoznawcza tego miasta, a kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa jest tego najlepszym przykładem. Ludzie chętnie przemierzają setki kilometrów, aby zapoznać się z tym zabytkiem i uwiecznić go na fotografiach, ponieważ prezentuje się on naprawdę wspaniale.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>